Historia Firmy

Firma powstała w kwietniu 1994 roku. Ziołolecznictwem andyjskim zainteresowaliśmy się w 1998 roku. Od 2007 roku sprowadzamy susze bezpośrednio z IPIFA, Lima, Peru jako pewnego i sprawdzonego źródła. W chwili obecnej jesteśmy jedynym w Polsce ośrodkiem współpracującym z Peruwiańskim Instytutem Badań Fitoterapii Andyjskiej IPIFA im. Ojca Edmunda Szeligi. http://www.ipifa.org/docs/advertencia_polaco.html . IPIFA powstał w Limie w 1983 roku. Jego założycielem był nasz rodak, salezjanin Edmund Szeliga, który przez ponad 40 lat poznawał metody terapii indiańskich oraz odkrywał rośliny lecznicze wśród tubylczych Indian. Poznawał sekrety amazońskiej „medycyny”. Spośród wielu roślin odkrył UNA DE GATO (hiszp.) czyli WILCACCORĘ – w języku quechuas Święte Zioło czy Święta Roślina. Ośrodek IPIFA skupia botaników, farmaceutów, lekarzy, którzy swoim pacjentom wprowadzają terapie roślinami właściwie we wszystkich jednostkach chorobowych, z nowotworami włącznie.

W tym samym roku nawiązaliśmy kontakt z dużą chińską firmą, mającą duże laboratorium i podlegającą restrykcyjnym przepisom eksportowym.

Każda partia sprowadzanego towaru jest badana przez Zakład Ekotoksykologii Roślin Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem prof. dr hab. Mieczysława Kurasia (umowa) i po skonfekcjonowaniu wystawiana jest do sprzedaży. Ścisła współpraca

z prof. dr hab. M. Kurasiem i prof. dr hab. Krzysztofem Gulewiczem z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu gwarantuje najwyższą jakość i skuteczność proponowanych przez nas produktów. Ponadto współpracujemy z Finclub Poland Sp. z o.o. i Bonimed Żywiec.

Celem naszego działania, jako Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora jest zapewnienie pacjentom ziół i innych preparatów roślinnych z najczystszych terenów świata, a więc Peru, Chin, Japonii.

Komentowanie jest wyłączone.