Reishi Forte

„Kłamią niewolnicy, wolni prawdę mówią.

Prawdę należy głosić. Prawdy należy słuchać.”

Ludzie od najdawniejszych czasów marzyli o osiągnięciu długowieczności a nawet nieśmiertelności. W Chinach wierzono w nieśmiertelność (wyznawcy Taoizmu) i poszukiwano eliksiru młodości.

Już około 7000 tysięcy lat temu poznano w Chinach siłę rosnącego na skalistych wyspach magicznego grzyba zwanego „Ling Zhi”. W języku chińskim słowo ling oznacza siłę duchową. Legendy głoszą, że jeden z cesarzy wysłał kilkusetosobową wyprawę (bez prawa powrotu bez osiągnięcia celu) w poszukiwaniu eliksiru nieśmiertelności. Jedna z legend głosi, że celem podróży była Japonia. Pierwszy opis grzybka „Ling Zhi”, w Japonii zwanego „Reishi” pojawił się w III wieku p.n.e.. Grzybek ten występuje w różnych odmianach różniących się nie tylko działaniem ale i kolorami. Za najbardziej pozytywnie działającą odmianę uważano Reishi koloru czerwonego. Według dawnych wierzeń znalezienie dziko rosnącego grzyba zapewniało nieśmiertelność, a spożywanie hodowlanego – długowieczność. Dzięki wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie Reishi jest do dnia dzisiejszego stosowane na Dalekim Wschodzie. Ze względu na rzadkie występowanie w naturze tego grzyba i jego niezwykłe właściwości ceniony był bardziej od złota. Świat Zachodni niestety odkrył dobroczynne działanie Reishi dopiero w XX wieku. Opracowanie metod hodowli Reishi pozwoliło na upowszechnienie i rozszerzenie badań nad właściwościami grzyba.*

Pragniemy Państwa powiadomić, że na rynek Polski wprowadzamy unikalny preparat „Reishi Forte” zawierający 99,9% zarodników czerwonej odmiany grzyba Reishi (Ganoderma Lucidum – Lakownica lśniąca). Preparat ten posiada certyfikaty Unii Europejskiej i polski wystawiony przez GiS. Każda dostawa będzie badana przez Zakład Ekotoksykologii Roślin Uniwersytetu Warszawskiego. Dobroczynne działanie Reishi na system immunologiczny pozwala stosować go bezpiecznie i długotrwale (bez efektów ubocznych) jako zapobieganie i wspomaganie w leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych np. sercowo-naczyniowe, nowotwory, depresje, cukrzyca, itp.. Ma on również działanie regenerujące na skórę, poprawia odporność organizmu, obniża poziom cholesterolu, pomaga łagodniej przejść przez meno- i andropauzę, wzmaga aktywność seksualną (podnosi poziom testosteronu o ok. 93%). Preparat „Reishi Forte”  jego skuteczność jest nieporównywalna z innymi dostępnymi na naszym rynku (badania przeprowadzone na Uniwersytecie Warszawskim i w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN).

„Rzadkość stwarza kosztowność, a niedostatek rodzi wyjątkowość”

Preparat Reishi Forte dostępny w Aptece

* Opracowano w oparciu o książkę pt. Reishi – nadzieja współczesnej medycyny pod redakcją Adama Kwiecińskiego

1. Sadava D, Still DW, Mudry RR, Kane SE. Cancer Lett. 2009 May 18;277(2):182-9. Effect of Ganoderma on drug-sensitive and multidrug-resistant small-cell lungcarcinoma cells.

2. Wang DH, Weng XC. Zhongguo Zhong Yao Za Zhi. 2006 Oct;31(19):1618-22 Antitumor activity of extracts Ganoderma lucidum and thier protective effects ondamaged HL-7702 cells induced by radiotherapy and chemotherapy. School of Life Sciences, Shanghai University, Shanghai 200444, China.

Komentowanie jest wyłączone.