Historia i Misja Firmy

          Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora powstało w 1994 roku. Jego założycielką jest Marta Skolmowska – farmaceutka i pasjonatka roślin leczniczych. Firma ma swoją siedzibę w centrum podwarszawskiej miejscowości Łomianki, położonej na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej. Głównym celem Centrum jest wspomaganie leczenia chorób cywilizacyjnych przy pomocy roślin i grzybów (m.in. vilcacora, maca, reishi, shiitake), które sprowadzamy dla naszych klientów z najczystszych zakątków takich państw, jak Peru czy Chiny.

Nasz przyjazny klientom zespół skupia lekarzy, farmaceutów i naukowców. Od 2001 roku ściśle współpracujemy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie dokonywana jest kontrola czystości i jakości dostarczanych naszym klientom produktów. Przy tej okazji prowadzone są nieustanne badania na sprowadzanych przez nas roślinach peruwiańskich oraz grzybach wschodnich, ponad wszelką wątpliwość dowodzące ich skuteczności.

            Nasze Centrum ze wszystkich sił stara się kontynuować dzieło polskiego misjonarza o. Edmunda Szeligi, który przebywając na misji w Peru w latach 1930-2005, uczył się przekazywanych z pokolenia na pokolenie przez indiańskich curanderos metod leczenia roślinami. Dzięki doświadczeniom, zebranym wśród amazońskich plemion, dokonał on wielkiego postępu w rozwoju fitoterapii na świecie. Pobierane w amazońskiej puszczy próbki przesyłał naukowcom, którzy badając skład fitochemiczny takich roślin jak Uncaria tomentosa (vilcacora), Tahuari, Jergon Sacha i innych, poznawali ich biologiczną aktywność i przydatność w leczeniu wielu chorób. 

          Także my, ucząc się przez lata od najbliższych współpracowników o. Edmunda Szeligi i lekarzy z założonego przez niego Instytutu Fitoterapii, nabraliśmy doświadczenia, którym teraz służymy na co dzień naszym klientom.

certyfikat1_n      certyfikat2_n

certyfikatipifa_1       certyfikatipifa_2

Komentowanie jest wyłączone.