Wilcaccora Forte (vilcacora)

wilcaccora_fPreparat zwany Wilcaccora forte jest wodno-etanolowym (30%), wysuszonym ekstraktem, uzyskanym z liści Uncaria tomentosa (vilcacora), w temperaturze 70 stopni C. Został on sporządzony z liści Uncarii, z których wodny ekstrakt, obok wodnego ekstraktu z kory został na wniosek Centrum Wilcaccory w Łomiankach zarejestrowany przez GIS jako suplement diety. Byłoby więc bardzo korzystnym gdyby preparat Wilcaccora forte uzupełnił kolekcję bardzo u nas popularnych suplementów diety.
Jak wykazały nasze badania fitochemiczne (Instytut Chemii Bioorganicznej) i aktywności biologicznej (Zakład Ekotoksykologii UW); Wilcaccora forte posiada szereg bardzo cennych własności charakterystycznych dla obu wcześniej zarejestrowanych suplementów diety.
Jednocześnie jest całkowicie oryginalnym różniącym się od nich na tyle, że możemy uznać go za preparat odrębny i warty szerokiej jego dystrybucji w naszym kraju.
Dzięki zastosowaniu w jego aktualnej ekstrakcji, przejściowego użycia nisko procentowego etanolu, który aczkolwiek nie wpływa istotnie na zmianę polarności ekstraktu a tym samym na jakość wyekstrahowanych z liści biologicznie aktywnych związków w porównaniu z wodą, to jednak umożliwia on tylko niewielkie zwiększenie (w granicach dopuszczalnych norm) ich koncentracji.
Tak ma się sprawa z alkaloidami oraz innymi substancjami biologicznie aktywnymi jak: m. in. z flawonoidami, taninami, triterpenami i saponinami. Pozwala to na stosowanie Wilcaccory forte w znacznie mniejszych ilościach dając ten sam efekt i przy zachowaniu dokładnie tego samego mechanizmu działania. Jest wiec suplementem diety o znacznie poszerzonym zakresie, głównie immunostymulującego, prozdrowotnego i profilaktycznego działania w stosunku do uzyskiwanego w dotychczas zarejestrowanych suplementach diety – wodnym ekstrakcie z liści i kory. Ponadto preparat Wilcaccora forte zachowuje, dokładnie taki sam jak preparaty wodne, sposób działania nie powodując przy tym w inhibicji proliferacji komórek zmian aberracyjnych i mutagennych a nie wykazując też zupełnie działania toksycznego.

W naszej ocenie preparat Wilcaccora forte jest więc bardzo dobrą, nową, nigdzie dotychczas nie spotkaną, ulepszoną formą preparatu z liści Uncaria tomentosa (vilcacora), stanowiącą bardzo cenne poszerzenie dotychczasowego asortymentu peruwiańskich suplementów diety i będącego jednocześnie u nas spełnieniem społecznych oczekiwań.

 

Dostępny w naszej Aptece

Komentowanie jest wyłączone.